Kirándulás Debrecenbe (2005. V. 21-22.)

Remek két napot tölthettünk együtt, kik részt vettünk a debreceni kiránduláson! Izgalmakban bőséges volt az indulás, hiszen pénteken a busz, amit megrendeltünk karambolozott és másikat már nem találtunk helyette! Isten kegyelméből szombat reggelre "kikalapálták". Azt mondták rá, hogy szép nem lesz, de gurulni fog! Így volt. Szombaton megálltunk Kecskeméten az Egyházművészeti múzeumban. Rácsodálkozhattunk egyházunk művészeti gazdagságára: kazettás mennyezetek, festett szószék, terítők, kelyhek... Külön látnivaló volt egy terem órákkal telerakva, köztük egy teljes toronyóraszerkezet, szépen gerendákra felépítve.

Debrecenben természetes egyik fő látnivalónk a Nagytemplom volt, Kossuth székével. A többség felment a toronyba is és gyönyörködött a kilátásban (210 lépcső!).

Másik fő látnivalónk a Déry múzeum volt. Itt azt a csodát élhettük át, hogy ajándékul ingyen mehettünk be és nézhettük végig az egész múzeumot, benne Munkácsy festményeket is! A három hatalmas festmény most is lenyűgöző hatással volt mindenkire, függetlenül attól, hogy láttuk már vagy csak most először. Az ember csak áll, (vagy ül) és szóhoz sem jut: ámulat.

Szállásunk a Dorcas Kempingben volt. Gyönyörű környezet. Este tücsökciripelés, hajnalban madárdal...

Vasárnap délelőtt istentiszteleten a Debrecen-Széchenyikerti gyülekezetben voltunk. Ez egy új, modern templom. Célja a befogadás, a lakótelep népének meghívása Jézus Krisztus szeretetébe. Itt van kondigép, csocsó, biliárd... Egy jól működő evangéliumi gyülekezetet láttunk. Köszönjük a szíves fogadtatást!

Hazafele úton betértünk Ceglédre és itt is megtekintettük a református templomot. Megdöbbentünk, milyen szeretettel és törődéssel fogadtak bennünket. Jó volt látni a templomot, az új orgonát, a gyülekezeti házat és iskolát!

Éjszakára értünk haza, jó fáradtan, de nagyon sok örömmel a szívünkben! Isten mindannyiunkat meggazdagított ezen a kiránduláson: legyen érte áldott: S. D. G. (írta: Böttger Antal)

A kiránduláson készült képek megtekintéséhez kattintson ide!